Mizah Dergisi Kapağı Beğenen 6 Memura Soruşturma

0
1361

Ankara Defterdarlığında, mizah dergi kapaklarını (Penguen, Leman, Gırgır) sosyal paylaşım sitelerinde beğenen ve paylaşan 6 memur hakkında soruşturma açıldı.

Başbakanlığın Emri İle

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Mevlüt Çakmak soruşturma hakkında bilgi verdi. Çakmak, Maliye Bakanlığı’na bağlı Ankara Defterdarlığı’nın 6 çalışanı hakkında sosyal paylaşım sitelerinde Penguen, Leman, Gırgır gibi mizah dergilerinin kapaklarını paylaştıkları ve beğendikleri için “Devlet büyüklerine hakaret ve başbakanı küçük düşürmekten” soruşturma açıldığını söyledi. Soruşturmayı öğrendikten sonra Ankara Defterdarı Hidayet Altınbaş ile görüştüklerini anlatan Çakmak, “Sayın defterdara bu görüşmede soruşturmanın derhal geri çekilmesini ve defterdarlığın soruşturma açtığı altı çalışanından derhal özür dilemesini talep ettik. Sayın defterdar bu soruşturma emrinin Başbakanlık’ın emri olduğunu ifade etmiştir” dedi.

Sizin maaşınızı CHP mi ödüyor ?

Çakmak, soruşturma kapsamında müfettişlerin çalışanların ifadelerini aldıklarını belirterek “Hatta arkadaşlarımızın ifadelerini alırken, ‘Sizin maaşınızı CHP mi ödüyor, sizin paranızı devlet ödüyor, siz devlet büyükleri hakkında nasıl böyle şeyler paylaşırsınız?’ demişler” diye konuştu. Mizah dergilerinin beğenilmesi ve paylaşılmasının ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Çakmak, AKP’nin “ileri demokrasi” anlayışının muhalif kesimlerin üzerine “karabasan” gibi çöktüğünü söyledi. Çakmak, “Bizler AKP’nin bu anlayışına boyun eğmeyeceğiz” dedi.

29 Aralık 2012 – Cumhuriyet.com.tr Haberi

penguen_kapak339

Bir yorum bırakın