MSN Messenger Devri Bitiyor

2
2293

Microsoft’un özellikle Türkiye’de oldukça yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı MSN Messenger (Windows Live Messenger) 2013’ün ilk aylarında kapatılacak. Kullanıcılar ise Windows’un diğer anlık mesajlaşma yazılımlarından Skype‘a geçecek. Kullanıcılar, şimdiki mail adres ve şifreleriyle Skype oturumu açabilecek.

 

Microsoft’un Skype blogu üzerinden açıklama yapan Skype’ın başkanı Tony Bates, 2013’ün ilk çeyreğinde Messenger’ın Çin hariç tüm ülkelerden çekileceğini doğruladı.

Buna göre 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger kapanacak, kullanıcılar Messenger’ın yerine Skype’a kullanıma alışmaları için Skype 6.0 yazılımından Hotmail hesabıyla oturum açabilecek. Bu çekilde Messenger kullanıcıları Skype’ı güncelleyerek, anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapabilecek.

2 YORUMLAR

  1. Her klasik program gibi önce ürettiler, sonra en iyiyi yapabilmek için uğraştılar, sonra en iyiye getirdiklerinde ise geliştireceğiz diye berbatlaştırdılar. Ve şimdide kapatıyorlar. İnsanları vazgeçmek istemediği alışkanlıklardan bir tanesidir. Birleştirsinler, isteyen skype den girsin isteyen msn messenger den. Kaldırmaları şart değildi, yine hata yapıyorlar…

Bir yorum bırakın