MTV Borcu Taksitlendirme Yapılacak Mı 2014 ?

0
1337

MTV 2014 yılı ilk dönem taksit ödemeleri 31 Ocak tarihine kadar yapılacak. Bu süre içerisinde bir çok motorlu taşıtlar vergisi borçlusu ödemeler için taksitlendirme yapılmasını beklemekte. 2014 yılında taksitlendirme için maliye bakanlığı tarafından düzenleme yapılacağı bilinmekte.

Bakanlık 17 milyon motorlu taşıt sahibi vatandaşlarımızın ödeyemediği vergi borçları için taksit formülü getirmek için çalışma yürütüyor. Maliye Bakanlığı hem Gelir idaresi Daire Başkanlığı hem de ismi henüz açıklanmamış bankalarla bu konu üzerinde görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada taşıt sahipleri vergilerini 31 Ocak 2014 tarihine kadar ödemeye devam ediyorlar. Ocak ve temmuz dönemi hariç ödenmemiş eski borçların taksitlerin hangi bankalarda ödeneceği ya da taksitlerin nasıl olacağı hala belirlenmedi

Taksitlendirmenin nedeni borçların büyümesinin önüne geçmek:


Maliye Bakanlığı yetkilileri yaptıkları açıklama da motorlu taşıt vergilerinin bir hayli arttığını ve kamu alacaklarının artmasının önüne geçilmek istendiğini ifade etti. Bu nedenle önümüzdeki günlerde motorlu taşıt kullanan vatandaşların hem birikmiş borçlarının ödenmesi hem de borçlarının daha fazla artmaması için birikmiş olan borçlarda taksitlendirmelere gidileceğini ve bu konu ile ilgili olarak çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Bir yorum bırakın