Nabi Avcı: ÖSYM, YGS Başvuru Süresi İçin Toplanıyor

0
1087

Güneydoğu Anadolu’daki öğrencilerin YGS başvurularının aksaması nedeniyle açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, YGS’ye başvuru yapamayanlar için ÖSYM Yönetim Kurulunun toplanacağını belirtti .

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde karne dağıtımı sırasındaki patlamaya ilişkin, “Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı ve biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi’deki okullarımızı tatil edip, öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların yapılabileceğine dair ön bilgiler verdikleri için bunu yapmıştık. Öncelikle bütün çocuklarımıza, o okuldaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyorum. Sadece bu olayı değil, bugüne kadar gerçekleşen terör eylemlerinin hepsini şiddetle kınıyoruz” dedi.

ygs grup calismasi

YGS Başvuru Süresi Uzatılabilir:

“YGS sınav başvuruları 20 Ocak’ta sona erdi ancak sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde bunlar yapılamadı. Bununla ilgili bir tedbiriniz var mı?” sorusunu Bakan Avcı, “Bugün ÖSYM Yönetim Kurulu toplanıyor. YGS başvurularının başladığı gün itibarıyla sokağa çıkma yasağı olan yerleşim birimlerindeki öğrencilerimiz veya üniversite sınavına müracaat edecek olan yurttaşlarımız veya kamu görevlilerimiz, oralarda görev yapan kamu görevlilerimiz, emniyet mensubu olabilir, kamu kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımız olabilir, onlar için özel bir düzenleme yapmak üzere ÖSYM Yönetim Kurulu bugün toplanıyor. Zannediyorum akşama ilan ederler alınacak tedbirleri. Onları mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacaklar inşallah” şeklinde yanıtladı.

Bir yorum bırakın