NTV Mastermind Yarışmacı Katılım Başvuru Formu

0
1118

NTV’nin yeni bilgi içerikli yarışma programı “Mastermind”e yarışmacı olarak katılmak isteyenler için başvuru formu aşağıda yer almaktadır. Öncesinde programla ilgili bir kaç bilgiye yer vereceğiz.

Yarışmanın ortaya çıkışı:

Yarışmanın fikir babası Bill Wright, Almanya’da savaş esiri olduğu sırada sorgu odalarında yaşadığı tecrübelerini yarışmacılara isim, meslek ve uzmanlık konularında sorular sorulduğu ‘Mastermind’ ritüelini yaratmada kullandı.

Mastermind’ın ilk bölümü 1972’de Liverpool Üniversitesi’nde çekildi ve BBC One’da yayınlandı. Şovun sunuculuğunu üstlenen kişi, programın ‘sorgucusu’ olarak takdim edilen, eski gazeteci Magnus Magnusson idi. Program başta fazla ‘bilgiççe’ bulundu ve geç saate alındı. İzlenme oranının yüksek olduğu saatlerde yayınlanmaya başladığındaysa muazzam bir izleyici kitlesi topladı ve yerini korudu.

Mastermind kuralları:
Dört yarışmacı birbirlerine ve zamana karşı yarışıp en yüksek puana ulaşmaya çalışıyor, bunu da gerçekten zor sorulara yanıt vererek yapıyorlar. Önce her birine kendi seçtikleri uzmanlık alanından ve sonra da genel kültür alanından sorular soruluyor. Program 25 yıl boyunca üniversiteleri, kiliseleri ve İngiltere’nim neredeyse tüm ihtişamlı mekanlarını dolaşırken ilk şovdan itibaren sorular yarışmacılara ünlü siyah deri sandalyede soruldu.

Yarışmada ödül var mı ?
‘Matermind’da, daha yakın tarihli yarışma programlarının aksine, kazanılacak bir para ödülü yok. Asıl amaç ‘Mastermind’ unvanıyla onurlandırılmak. Ve gerilim yarışmacıyla sunucuyu neredeyse gladyatörlere özgü bir atmosferle ayıran stüdyo ışıklarıyla başlıyor.

Yarışma başvuru formu için tıklayınız 

Bir yorum bırakın