ODTÜ Bahar Şenlikleri İptal Edildi

0
1704

28 yıldır düzenlenen ODTÜ bahar şenliği Rektörlüğün baskısı sonrası iptal edildi. “Aşırı alkol tüketimi”nin sebep gösterilerek 2 güne indirilmesi istenilen şenlik, ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu tarafından iptal edildi.

Üniversite şenliklerinin iptal edilmesiyle ilgili konuşan ODTÜ Rektörü Ahmet Acar “Bu şenlik üniversite üzerinde ciddi bir yük oluşturuyor. Aşırı alkol tüketimi sonucunda yaralanmalar, sakatlanmalar yaşanıyor, dışardan da katılım olduğu için güvenlik önlemlerimiz yetersiz kalıyordu. Şenlik bu haliyle ODTÜ’lülerin de istemediği bir şekle büründü” dedi.

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenliğin, “aşırı alkol tüketimi, ODTÜ dışından katılım, çevre kirliliği, alt yapı problemleri” gerekçeleriyle üniversite yönetimi tarafından iki güne indirilmesi istendi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, bunu kabul etmeyen UGT, 5 bin bireysel, 78 topluluk dilekçesi topladı; ancak rektörlük şenliğin iki gün yapılması ısrarını sürdü.

Rektörlüğün şenlik organizasyonunu çözümsüzlüğe sürüklediğini belirten UGT Başkanı Emre Kara, “Şenliğin iptal edilmesi için ellerinden geleni yaptılar. Yönetim, binlerce imzayı yok saydı” dedi.

odtü

Bir yorum bırakın