Öğretim Görevlisi Maaş Zammı 2014

1
2759
Öğretim görevlisi ve üyesi için maaşlarda iyileştirme bir süredir gündemdeydi. Öğretim görevlisi maaşlarına zam yapılacak mı ? 2014 Öğretim üyesi, araştırma görevlisi ve üniversite akademik personeline zam haberleri. YÖK Başkanı da buna sıcak baktığını belirtmişti ancak ocak ayı içerisinde meclise sunulması beklenen çalışmada öğretim görevlilerinin maaşlarının iyileştirilmesi için bir karar bulunmamakta.
Zam başka bahara kaldı 

YÖK’ün ve Memur-Sen’in talepleri arasında bulunan ve yaklaşık 114 bin öğretim görevlisini yakından ilgilendiren ücret iyileştirmesinde ise olumlu bir sonuç çıkmadı. Ekonomik yükünden dolayı Maliye Bakanlığı’nın bu konuya şimdilik soğuk baktığı öğrenildi.

İngilizce Öğretmenliği

Taban aylıkta yapılan 175 tl (Çalışanların ücretlerinde net 123 TL) zam ise diğer memur gruplarında olduğu gibi öğretim görevlileri için de uygulanmıştır.

2014 Profesör Maaşı 1/4: 5.194

2014 Araştırma Görevlisi Maaşı: 2.627

 

1 YORUM

  1. eşim araştırma görevlisi doçent doktor (yanlış okumadınız doçent olduğu halde araştırma görevlisi olarak çalışıyor) maaşı 2350 TL. bunun üstüne ne denir ki. aslında sessizlik çok şeyi anlatır.

Bir yorum bırakın