Öğretmen Özür Grubu Yer Değiştirme Tercihleri Başlıyor

0
1315

Öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubundan atama tercihleri 20 Ağustos’ta başlayacaktır. Tercihler 26 Ağustos’a kadar devam edecek, yine bu süre içerisinde elektronik onay alınacak. Atamalar ise 28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Tercihlerde önemli olan noktalar:

Yer değiştirme başvuruları, tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre değerlendirilecektir. Sonuçlar, http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak.

En çok 40 Tercih Yapılabilecek:

İller arasında tercih yaparken öğretmenler, özürlerinin bulunduğu ildeki eğitim kurumları arasından en çok 40 tercihte bulunabilecek. Bu kapsamda başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41’inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecek. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenmeyecek. 40’tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacak. Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri hâlinde aylıksız izin kullanabilecek.

Bir yorum bırakın