Öğretmen Rotasyon Uygulaması İptal Edildi

0
1209

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015 yılı itibariyle görev aldığı okulda 15 yılı dolduran öğretmenlere uygulanacak olan rotasyonun iptal edildiğini belirtti.

Rotasyon Uygulanmayacak:

Avcı, “Dün akşam konuyu Sayın Başbakanımıza da arz ettim. Onun da tavsiyeleri doğrultusunda, Bakanlığımızda da yaptığımız istişare görüşmeleri sonucunda rotasyonun uygulanmamasına karar verildi” dedi. Rotasyonun iptal edilmesiyle 15 yılını dolduran öğretmenler herhangi bir şekilde zorunlu olarak başka bir okula atanamayacak. 26-28 Temmuz tarihleri arasında başvuruları alınan rotasyondan ilk etapta 13 bin öğretmenin etkilenmesi bekleniyordu. Rotasyonun iptali için eğitim sendikaları da dava açmıştı.

Fizik öğretmenliği

“ROTASYONUN UYGULANMAMASINA KARAR VERDİK”
Ankara’da gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Avcı, “Yapılan müracaatları değerlendirdik. Rotasyona tabi olan veya herhangi bir nedenle rotasyon dışında kalması ön görülebilecek bütün öğretmenlerimizin durumlarını içeren bir simülasyon yaptık. O simülasyon neticesinde gördük ki aslında rotasyonla amaçladığımız eğitsel amaçlar bu simülasyondan çıkmıyor. O nedenle dün akşam konuyu Başbakanımıza da arz ettim. Onun da tavsiyeleri doğrultusunda rotasyonun uygulanmamasına karar verdik” dedi.

Bir yorum bırakın