Öğretmenlere 24 Kasım İkramiyesi Verilecek Mi ? (2014)

4
2121

En son 2010 yılında, öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Gününde bir maaş ikramiye verilmişti. 3 yıldır bu uygulama görülmedi, Ömer Dinçer döneminde ikramiye alamayan öğretmenlerin beklentisi 2014 yılında ikramiye almak yönünde. Bu yıl bu konuda alınan duyumlara göre Öğretmenler 24 Kasım’da Başbakan’dan ikramiye müjdesi bekliyor. Ankara kulisleri ve Başbakanlıkta resmi olmayan söylentiler bu beklentiyi oluşturdu.

Ülkemizde 1981 yılından beri kutlanan Öğretmenler günü; 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bu anlamlı gün Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında, ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. O gün bu gündür her yıl aynı coşkuyla öğretmenlerin bu özel günleri çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Öğretmenlerimize en son toplu sözleşmede özel hizmet tazminatı adı altında 150 TL ekstra zam verilmişti. Hükümetin yaklaşan yerel seçimler öncesinde, bu özel günde, öğretmenlere bir jest yaparak 1 maaş tutarında ikramiye verebileceği söylentileri dolaşıyor.

 

4 YORUMLAR

  1. AKPARTİ döneminde öğretmenlerin maaşları diğer memurlara göre çok eridi lise mezunu bir polis neredeyse iki öğretmen maaşı alıyor, ücret almayan meslektaşlarımız yardımcı hizmetlilerden daha az maaş alıyor . Hükümetin öğretmenlere verdiği 150 tl sözde iyileştirme sadaka parası bile değil. 150 tl lik komik zammı bir yıl sonra alacağız.AKPARTİ sanırım bunları bilinçli yapıyor. Ben kendilerine ahirette hakkımı helal etmiyorum. Bu dünyada da kendilerini kınıyorum. Ahirette elim AKPARTİ lilerin yakasında olacak 11 yıldır öğretmene zulmediyorlar, onlara oy verip bu şahısları bize zulmettiren kişilere de hakkımı helal etmiyorum. cehennem iyi ki varsın.sanırım Ebu Lehepler, Firavunlar hasretle zalim AKPARTİ lileri bekliyor.Ayağımıza toz olamayacak bu adamlar milletten aldıkları oyla sözde bizi yönetiyorlar..Ben bu adamlarla aynı ülkede yaşamaktan utanm akatan ziyade bu adamlarla aynı oksijeni solumak bile istemiyorum.Allahım şahit olsun bu adamlar Müslümansa ben asla Müslüman değilim. Bu adamlardan bir tanesi çıkmış utanmadan, sıkılmadan dönemmeizde öğretmen maaşlarını süper hale geitrdik diyor. Dilerim Allah seninm belanı verir.

  2. 2010 yılında bir maaş kadar ikramiye aldığımız yazılmış. 8 yıllık öğretmenim hiç böyle bir ikramiye almadım alacağımızı da sanmam.

Bir yorum bırakın