Okul Puanları Ne Zaman Açıklanacak ? Okul Puanımı Nereden Öğrenebilirim ?

0
4631

Üniversite tercihi yaparken okul puanınızın kaç olacağını yani normal YGS ve LYS puanınıza kaç puan ekleneceğini merak ediyorsunuzdur. ÖSYM’nin  2013 YGS-LYS kılavuzuna göre okul puanlarının ne zaman açıklanacağı belirlenmiştir.

Okul Puanları Ne Zaman Açıklanacak ?

Buna göre bütün öğrencilerin okul puanları Haziran’da açıklanacaktır. Bu puanları ais.osym.gov.tr’ye giriş yaparak öğrenebileceksiniz.

Okul Puanımı Nereden Öğrenebilirim ?

ais.osym.gov.tr

DİKKAT: 2013-ÖSYS.’ye başvuran adayların diploma notları Haziran ayı içerisinde ÖSYM.’nin İnternet sayfasında belirtilecek olan tarihler arasında, adayların öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden elektronik ortamda İnternet aracılığıyla toplanacaktır.Okul Müdürlükleri tarafından ÖSYM.’ye elektronik ortamda bildirilen diploma notları listelenerek adayların kolaylıkla görebilecekleri bir yere asılacaktır. Adaylar bu bilgilerini mutlaka kontrol etmelidir. Adayların bu bilgilerini https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden de kontrol etmeleri gerekmektedir. Adayların düzeltme istekleri incelenerek gerekli düzeltmeler, süresi içinde okul tarafından yapılacaktır. Süre tamamlandıktan sonra gelen düzeltme istekleri kabul edilmeyecektir. Bu bilgilerin ÖSYM.’ye eksik ya da yanlış bildirilmesinden ÖSYM sorumlu olmayacaktır.

universite

Bir yorum bırakın