Okullar ne zaman kapanıyor, Erken tatil yapılacak mı ?

0
1348

Haziran ayının gelmesiyle öğrencilerin çoğunu tatil heyecanı sardı, 7 Haziran’da seçimler yapılacağından okullar için erken tatil yapılması gündeme geldi. Okullar erken tatil edilecek mi, normal süreçte okullar hangi gün kapanacak sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, seçim nedeniyle okulların erken kapatılacağı söylentilerinin doğru olmadığını belirtti. Avcı’ya göre okullar takvime uygun olarak 12 Haziran Cuma günü tatil edilecektir. Seçim için herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Bakan Avcı: “Okullar normal ilan ettiğimiz takvim doğrultusunda 12 Haziran’da tatil olacak. Öyle bir şey yapılsa seçim için özel bir planlama yapıldı gibi dedikodular olur. Sanki biz kimin nasıl oy kullanacağını biliyoruz da velileri ona göre yönlendiriyormuşuz gibi. Bunu bile söyleyenler çıkabilir. Onun için hiç takvimimizi bozmuyoruz” diye konuştu.

 

Bir çok öğrenci halihazırda okula gitmeyi bıraksa da okullar resmi olarak 12 Haziran’da kapanacak ve yine öğrenciler karnelerini 12 Haziran’da alabilecekler.

Gribilge.com tüm öğrencilere verimli bir yaz tatili diler.

yaz tatili

yaz tatili ne zaman başlıyor, okullar ne zaman kapanacak, okulların kapanma tarihi 2015.

Bir yorum bırakın