Okullar saat kaçta başlayacak ? 2017-2018 Okulların servis ve açılış saatleri

0
1113

Bu yıl kış saati uygulamasına geçilmeyecek olması nedeniyle okulların saat kaçta başlayacağı konusu merak edilenler arasında yer alıyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullar saat kaçta başlayacak sorusunun yanıtını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz verdi.

Yılmaz okul saatleriyle ilgili “Valilerimiz okul saatleriyle ilgili en doğrusunu bulacaklardır” diyerek saatlerin belirlenmesini valilere bıraktı.

Bu konuda şikayetlerin çokça gelmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçmişti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgede konuyla ilgili “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” ve “Taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi” yer verildi.

Her şehir kendi saatini belirleyecek

Tüm valiliklere gönderilen genelgede her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi.

Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi Ne Zaman Bitecek ?

Bir yorum bırakın