Örgün Eğitim Nedir ?

Örgün eğitim, düzenli bir biçimde yapılan, öğrencilerin belirlenen zaman ve mekanlarda derslere katılmasının gerektiği eğitim türüdür. Örgün öğretim açık öğretimden, derslerin verilmesi ve katılma zorunluluğu ile ayrılır. Örgün eğitimin yapıldığı yerler okul nitelikleri taşır. Örgün eğitim, formel eğitimdir, düzenli ve genel amaçlıdır. Profesyonel eğitim hizmetidir.

[ad]

Örgün eğitim: okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarını kapsar.

2. Öğretim örgün eğitim kapsamında mıdır ?

Evet, 2. öğretim de örgün eğitimden sayılmaktadır. İkinci öğretimin birinci öğretimden farklı ders saatleri ve harç ücretleridir. Eğitim açısından teknik bir farkı bulunmamaktadır.

Uzaktan eğitim örgün eğitim kapsamında mıdır ?

Hayır, uzaktan eğitimin türü adı üstünde uzaktandır. Örgün eğitimde derslerde fiziksel olarak bulunma durumu vardır. Uzaktan eğitimde dersler bir yere gidilerek değil de bilgisayardan öğrenilir, ayrıca sınavlara bilgisayardan girilir.

Etiketler: , ,

  

5 Yorum : “Örgün Eğitim Nedir ?”

 1. Medya 01 Nisan 2013 Saat: 22:00 #

  düz lise mezunuyum açık öğretım muhasebe okumayı düşünüyorum örgün eğitime geçiş olur mu bellş bir süre sonra normal üniversiteye geçiş olur mu ?

  • Gri Bilge 02 Nisan 2013 Saat: 22:36 #

   sınavsız geçiş, düz liseler için değil. ygsye girmelisiniz.

 2. Medya 01 Nisan 2013 Saat: 22:02 #

  düz lise mezunuyum açık öğretm muhasebe düşünüyorum örgün eğitime geçiş olur mu

 3. sümeyye 26 Temmuz 2013 Saat: 02:05 #

  uzaktan eğitim istanbul üniversitesi işletme kazandım ancak bir sözel öğrenccisi olarak kaygılarım var acaba uzaktan eğitimden örgün eğitime geçiş imkanı varmıdır varsa zormudur ?

 4. ceylan 30 Haziran 2014 Saat: 22:29 #

  Mrb ben örgün öğretim den eğitim görmek istiyorum çalışıyorum bu mümkünmu ve örgün eğitimde pskoloji yada mühendislik gibi bölümler varmı

Bir Cevap Yazın


Site içinde arama yapabilirsiniz: