Osmangazi Üniversitesi 2014-2015 Yatay Geçiş Başvuru Duyurusu

3
4813

Osmangazi Üniversitesi, 2014-2015 akademik yılı için Yatay Geçiş duyurusunu yayımlamıştır. Aşağıda OGÜ yatay geçiş başvuru tarihleri ve koşullarını içeren duyuru yer almaktadır.

Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullar İçin Başvuru Tarihleri : 21 Temmuz-15 Ağustos 2014 (Tıp Hariç)
Başvuruların Değerlendirilmesi : 25-29 Ağustos 2014
Sonuçların İlanı : 01-05 Eylül 2014
Kesin Kayıt Tarihleri : 08-12 Eylül 2014
Yedek Kayıt Tarihleri : 15-19 Eylül 2014

Yatay geçiş facebook sayfamızda tüm yatay geçiş duyuruları yer alıyor!

Yatay Geçiş başvurusu için gerekli belgeler:

1-Başvurduğu programı belirten bir dilekçe
2-Transkript’in aslı (Öğrencinin ayrılacağı kurumdan aldığı dersleri, kredileri, notları, başarı ortalamasını gösterir belge), ( Fotokopisi kabul edilmeyecektir.) (100 üzerinden en az 65, 4 üzerinden en az 2,5 genel not ortalaması)
3-Öğrenimi süresince disiplin cezası almadığına dair belge
4-ÖSYS Yerleştirme belgesi
5- Üniversitemizde Zorunlu ortak yabancı dil dersi sadece İngilizce’ dir.
6-Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik, Bilgisayar ve Makine Mühendisliği, Mimarlık Bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümlerine, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programına ve İlahiyat Fakültesine başvuracak öğrencilerden zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Muafiyeti ile ilgili istenen
belgeler.
7- Ders İçerikleri
8- Yurt dışı üniversitelerden yapılan başvurularda öğrencinin yurt dışında öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumunun ve eğitimin yapıldığı programın ön lisans veya lisans diploma vermeye yetkili bir kurum olarak Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınması ve kayıtlı olduğu diploma programının, yatay geçiş için başvurduğu önlisans veya lisans diploma programına eşdeğerliğinin üniversitemiz tarafından kabul edilmesi şartı aranır.

Duyurunun tamamı:

osmangazi üni logo

Açılmıyorsa buraya tıklayınız.

3 YORUMLAR

  1. hazırlık sınıfı olmayan mimarlık bölümü osmangazide var mı yurt dışına geçiş kontejanı açıyomu yardımcı olursanız sevinirim

Bir yorum bırakın