ÖSYM YDS Sınavı 2013 Başvuru Süreci Bilgilendirmesi

0
1399

ÖSYM’nin yeni yabancı dil sınavı YDS ile ilgili olarak başvuru bilgilendirilmesi yapacağımız yazıya hoş geldiniz. Konumuzda yer almayan hususlar ile ilgili görüş ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz. Sınavda tüm adaylara başarılar dileriz.

Başvurular 18-27 Şubat 2013 tarihinde ÖSYM tarafından kabul edilecektir.

Başvuru için öncelikle 50 tl olan YDS sınav ücretini şu bankalardan birine yatırabilirsiniz: Ziraat, VakıfBank, Halkbank, Kuveyt Türk, Akbank, Deniz Bank

Ardından dekontunuz, YDS aday başvuru formunuz ve tc. kimlik numaranızla başvuru merkezlerine gidip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kesinlikle başvuru kılavuzunu inceleyiniz.

Başvuru ücreti: 3 TL, şifre yenileme ücreti: 2 tl ve yeni fotoğraf işlemi 5 tldir.

Başvurunuzu: ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, Üniversite Rektörlükleri, PTT İş Yerleri (PTT tavsiye edilmez) ve ais.osym.gov.tr aracılığıyla yapabilirsiniz.

yds 2013

Ne tür insanlar bu sınava başvuruyor ?

Doktora yapacak olanlar, Doçent adayları, sanatta yeterlilik çalışması yapacaklar, KPSS’de yabancı dile girenler (A Grubu özellikle) ve eski KPDS/ÜDS’ye katılan adaylar. Tıp dalında TUS ve DUS’a katılacak olanlar da bu sınava başvurabilir.

Bu sınavın özelliği ne ?

Artık ÖSYM’nin düzenlediği tek yabancı dil sınavı YDS’dir.

Üniversiteye giriş sınavlarındaki yabancı dil sınavı, YDS kapsamının dışındadır. Diğer tüm sınavlarda yabancı dil işlemleri YDS’ye uygun olarak yönetilir.

Bir yorum bırakın