ÖSYM, YGS Sınav Giriş Belgesi Çıkartma İşlemleri

4
5350

Bu yıl ilk defa YGS’ye girecek olanlar ÖSYM’nin sınav giriş belgesi sistemine muhtemelen aşina değildir. Bu nedenle sınav giriş yeri bilgilerinizin yer aldığı YGS Sınav Giriş Belgesini nasıl çıkartacağınızdan bahsedeceğiz. 

2013 YGS için Sınav Giriş Belgeleri, 14 Mart 2013 tarihinde yayınlanmıştır.

YGS Sınav Giriş Belgesi Çıkartma İşlemleri

 1. ais.osym.gov.tr adresine girin,
 2. TC. Kimlik numaranız ve ÖSYM şifrenizle giriş yapın. Şifreniz yoksa ÖSYM merkezlerinden 2 TL karşılığında geçici şifre alabilirsiniz.
 3. Çıkan sayfada “İşlem Yapmak İstediğiniz Aktif Sınav”  kutucuğunun altında yer alan 2013 ÖSYS’yi seçip, tamama tıklayınız.
 4. Ardından yeni bir sayfa açılacaktır. Sol kısımda “Sınava Giriş Bilgilerim” yazan kısma tıklayınız.
 5. Giriş belgenizi buldunuz, artık yazıcıdan çıkarmalısınız. Evde yazıcınız yoksa internet cafeye gitmelisiniz.
 6. Giriş Belgesi sayfasında CTRL + P’ye basıp belgeyi yazıcıdan çıkarabilirsiniz. İnternet cafelerde size yardımcı olacaklardır bu konuda.

Dikkat: Sınav giriş belgenizi yazıcıdan renkli veya siyah beyaz olarak çıkartmalısınız. O belge olmadan sınava giremezsiniz. Arkası veya önüne herhangi bir yazı yazmayınız.

harry potter, ron

Uyarılar:

 1. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri ziyaret ediniz. Sınav günü bu size kolaylık sağlayacaktır.
 2. Şeffaf şişede su dışında sınava bir şey getirmeyiniz. Cep Telefonu, kalem, anahtarlık vb. gereçleri yanınızda taşımayınız.
 3. Sınav saatinden en geç yarım saat önce sınav yerinde olmaya çalışın.
 4. Kimliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın!

4 YORUMLAR

 1. arkadaslar ben kayıt yaptırdım şifre aldım yanı gereklı tum işlemler yapıldı. ancak bugun sınav gırıs yerıme bakmak ıstedıgımde sıstemde kaydınız yoktur denılıyor? delırmek uzereyım…bırılerı bırsey soyleye bılır mı

Bir yorum bırakın