ÖSYM’den 2017 LYS Adayları İçin Sınav Kuralları Hatırlatması

0
1326

ÖSYM, 10 Haziran’da başlayacak LYS’lere katılacak adaylar için sınav kurallarını içeren bir video yayınladı. Videoda Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ile ilgili olarak, bu yıl ilk kez sorulacak kısa cevaplı soru çeşitleri, astım spreyi-insülin pompası gibi araç ve gereçler hakkında bilgi ve sınav yerine 15 dakika önceden gelinmesi kuralı yer alıyor.

2017 LYS Aday Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

Açık uçlu sorular ilk kez sorulacak

Bu yıl LYS’de ilk kez adaylara kısa cevaplı sorulardan oluşan açık uçlu soruların yöneltileceği anımsatılan filmde, ‘Kısa cevaplı sorular, cevabı bir sözcük veya bir sayıdan oluşan ve adaylar tarafından cevap kağıdına yazılan veya kodlanan sorulardır. Bu soru çeşidine dikkat etmeniz önemli’ uyarısı yapıldı.

Adaylara sınavın başlamasına 15 dakika kala bina girişlerinin kapatılacağı ve bu saatten sonra içeriye hiçbir adayın alınmayacağı hatırlatıldı.

Sınava girecek adaylar için geçerli kimlik kartlarının T.C. nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya süresi geçerli pasaport olduğuna işaret edilen filmde, yeni T.C. kimlik belgesi için başvuran adayların, ilgili nüfus idaresinin verdiği “resimli nüfus cüzdanı talep belgesi (e-imzalı ya da ıslak imzalı) ile de sınava girebilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Bir yorum bırakın