ÖSYM’den Soru Kitapçığı ve Cevap Kağıdı Görüntüleme Sistemi

0
1318

ÖSYM’nin Soru Kitapçığı Görüntüleme Sistemiyle katıldığınız sınavlardaki soru kitapçıklarına ulaşabilirsiniz.

Sistem TC. Kimlik Numarası ile çalışmaktadır. 

https://skgs.osym.gov.tr/ adresine girip, Tc kimlik no ile birlikte sınav seçimi yapıp soru kitapçığınızı görüntüleyebilirsiniz. Sistem iyi gibi görünse de soruların sadece %10’una ulaşabiliyorsunuz.

Sınav sorularının yüzde 10’unu oluşturan ve Temel Soru Kitapçığı adı altında adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulan sorular, adayların bu sorulara verdikleri cevapları da izlemesini ve cevap kağıdı üzerindeki işaretlemelerini kontrol etmelerini sağlamak amacıyla erişime açıldı. Adaylar, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara (yayımlanan yüzde 10) http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile erişebilecek. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.

Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

ösym logo

Bir yorum bırakın