ÖSYS LYS Ek Tercih İşlemleri (2012)

106
3410

2012 LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerine yerleştirilemeyen öğrenciler için ek tercih işlemleri bu sayfada yer alacaktır. ÖSYM’nin yayımladığı istatistiklere göre ek yerleştirme için üniversitelerin toplam 80 bin kontenjanı boş halde. Ek Yerleştirmeleri Ne Zaman Açıklanacak ?

Kılavuz yayımlanmıştır!

[ad]

Ek Yerleştirme tercih işlemlerinin Eylül ayının sonunda veya Ekim ayının ilk haftasına başlamasını bekliyoruz. Geçen yıl ek yerleştirmeler 3 Ekim 2011‘de başlamıştı.

106 YORUMLAR

  1. merhaba ben ek tercih yapmak istiyorum ama bana kendi puanından yüksek yerleri yazamazsın kendi puanını ve kendi puanından düşük yerleri yazabilirsin dediler bu doğru mu? eğer doğru ise kendi puanımdan düşük yerleri ve kendi puanımda bir yeri yazabilseydim zaten birinci tercihlerde bi yere yerleşmem gerekmezmiydi??üniversteler 2012 ek yerleştirme klavuzdaki acıkladıkları puanlardan düşük olan kişileri almıyor mu?

  2. mrb. ben meslk lisesi çıkışlıyım klavuzdan kendi bölümü mü seçip teriicihimii yaptım 2 yıllık bizi önceliklimi geçirecekler bilgilendirrseniz sevinirm. bide ek yerleştrme açıklandığında okullara ne zaman gidilecekk ?

Bir yorum bırakın