Özel Lise ve Kolejlere Kayıt Tarihleri 2015

0
1505

TEOG puanlarının açıklanmasının ardından özel okul ve kolejler için kayıtlar 24 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında alınacaktır.

Özel liselere kayıt yaptıran öğrenciler devlet lisesi tercihi yapamayacak.

“Okulların 16 Haziran Salı günü taban puanlarını ilan etmeleri ve 24 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında, 4 dönem ön kayıt-kesin kayıt ve son 2 gün serbest üzere 5 periyod halinde kayıt takvimi uygulamaları beklenmektedir”

Okulların taban puanları 16 Haziran’da açıklanacak:

Taban puan ilanı 16 Haziran’da yapılacak. Birinci ön kayıt dönemi de 24-25 Haziran arasında, kesin kayıtlar da 26-27 Haziran’da gerçekleştirilecek. İkinci ön kayıt dönemi ise 28 Haziran’da yapılırken, ikinci ön kayıt döneminin kesin kayıtları 29 Haziran’da gerçekleştirilecek. Özel okullara üçüncü ön kayıt dönemi de 30 Haziran’da gerçekleştirilirken, kesin kayıtları da 1 Temmuz’da yapılacak. Son olarak dördüncü ön kayıt dönemi ise 2 Temmuz’da gerçekleştirilirken, 3 Temmuz’da da kesin kayıtları yapılacak. Özel okullar belirlenen bu tarihlerin hemen ardından da boş kalan kontenjanları için iki gün sürecek serbest kayıt dönemine girecek. Serbest kayıtlar 4 ve 5 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

bakırköy lisesi istanbul

 

Bir yorum bırakın