Özel Okullarda Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alıyor ?

0
4785

Özel okullarda çalışan öğretmenler tecrübelerine göre farklı meblağlarda maaş almaktadırlar. Yeni mezun olan bir öğretmen için ilk yıl staj olarak görüleceğinden 774 TL + Sigorta + Servis halindedir. Daha sonraki yıl bu maaş 1300 – 1600 civarı bir, daha sonraki yıllar öğretmen tecrübe edindikçe bu maaş artmaktadır. Ayda 2500 alan bir arkadaşım var örneğin.

Bazen tecrübeye karşılık okul fazla veya az maaş verebiliyor. Bu bir özel okuldan diğerine değişiklik gösteren bir şey. Çoğu zaman okul, maaşa ek olarak öğretmen servisi ve öğle yemeğini karşılıyor.

Sözleşmeler genellikle 1-2 yıl yapılıyor. 9 Aylık yapılanları da mevcut bu tür sözleşmelerde yazın ödeme yapılmıyor haliyle.

Bazı özel okullarda ingilizce bilginiz daha fazla maaş almanızı sağlayabilir.

Özel okullarda öğretmen maaşlarından bahsettik. Siz de bir özel okulda çalışıyorsanız, çalışma koşullarınızı bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. 

SGK’nın konu ile ilgili olarak şöyle bir çalışması var, ne kadar hayata geçirildi bilemiyorum:

SGK; kayıt dışılıkla mücadele için özel okulları mercek altına alıyor. Yaklaşık 3 bin 700 özel okulda çalışan 59 bin öğretmenin maaşını masaya yatıracak olan kurum, brüt maaşı 2 bin 200 ile 2 bin 800 lira arasında olmayan öğretmenler için okullara, ceza kesmeye hazırlanıyor.

 

Bir yorum bırakın