Pedagojik formasyon için ek yerleştirme yapılacak mı ?

3
2280

30 bin öğretmen adayının pedagojik formasyon programına yerleştirilmesinin ardından açıkta kalan adaylar, pedagojik formasyon için ek yerleştirme yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. YÖK’ün en son yaptığı açıklamada ise pedagojik formasyon ek yerleştirmesi için bir bilgi bulunmamaktadır.

Pedagojik formasyon için ek yerleştirme yapılmayacağını söyleyebiliriz.

YÖK’ün en son pedagojik formasyon açıklaması:

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programları ile ilgili her türlü bilgi Kurulumuzca hazırlanmış olan Usul ve Esaslarda açıklanmıştır. Söz konusu Usul ve Esaslara göre Pedagojik Formasyon Sertifika Programı açmak isteyen üniversiteler taleplerini 2014 Mayıs ayı içerisinde Yükseköğretim Kurulu’na bildireceklerdir. Buna göre Kurulumuzca yapılacak değerlendirmeden sonra en geç Ağustos ayı içerisinde program açılacak; üniversiteler ve kontenjanları ÖSYM’nin web sitesinde ilan edilecektir. Daha önceki sonuçlarda olduğu gibi öğrencilerin tercihleri alındıktan sonra en geç Eylül ayı içinde yerleştirme yapılacak ve 2014-2015 öğretim yılı güz döneminden itibaren dersler başlamış olacaktır.

pedagojik formasyon

Ocak 2014′te olduğu gibi yine 30 bin dolayında kontenjan verilecektir.

3 YORUMLAR

  1. asıl lar yerleştikten sonra ek tercihler yapılmalı bence, tercih yapıp geldiği halde gidemeyecek bir sürü insan var, diğerleri için haktir bu, bi o kadarda boşta kalan kontenjan var, bir sene kaybı daha…

Bir yorum bırakın