Pedagojik Formasyon Nedeniyle Taban Puanlar Yükselecek Mi ?

5
2592

YÖK 5 Nisan’da aldığı kararla Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerine Pedagojik formasyon (öğretmenlik eğitimi) yolunu kapatmıştı. Bu nedenle geçtiğimiz yıl Fen-Edebiyat bölümleri çok az  tercih edildi genellikle boş kaldı. Bu yıl Fen – Edebiyat fakülteleri için pedagojik formasyon hakkı geri verildi. Bu gereksiz değişim, üniversiteye yeni girecek öğrencilerin kafasını taban puanların değişikliği konusunda karıştırmakta.

Pedagojik formasyon kaldırılmasaydı, Fen Edebiyatlar bölüm taban puanlarında çok düşüş olacaktı. Eğitim Fakülteleri puanları ise artacaktı.

Değişikliğin ardından Fen – Edebiyat Fakültesindeki bölümlerin puanlarının  yükselmesini bekliyoruz. Eğitim fakülteleri bölümlerinin puanları ise aynı kalacaktır.

Tabii LYS’deki barajı oranına göre oynamalar olacaktır.

Fen Edebiyat bölümleri puanlarına bakıyorsanız 2011’e puanlarını aratmanız daha gerçekçi olabilir.

Siz de taban puanlardaki değişim hakkında beklentilerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

pedagojik formasyon

5 YORUMLAR

  1. yaa böyle iş mi olur? sen kalk bir sene boyunca köpek gibi çalış bi puan al sonra çıksın gelsin biri formasyon çıkartıp puanları yükseltsin !!! bu ülkenin eğitim OKUMA anlaşıyı bu işte !

  2. puanlar yükselecek ve senecelerce sınava hazırlanan insanlar tekrar sil baştan başlayacak yazık günah insanların emeğine…….!

  3. Arkadaşlar Eğitim Fakültesi okuyan arkadaşların kızması normaldir. Ama şu da bir gerçektir ki ; Eğitim Fakülteleri hiçbir zahmet çekmiyor. Ne kadar zor ders var ise hep Fen Edebiyat Fakültesi okuyan arkadaşlarımız çekiyor. Bence Öğretmenlik işini Fen Edebiyatçılar daha fazla hak ediyor.

Bir yorum bırakın