Pedagojik Formasyon Üniversite Kayıt Tarihleri (2014)

0
1559

Pedagojik Formasyon sonuçlarının açıklanmasının ardından bir üniversiteye yerleştirilen adaylar kayıtların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladılar. ÖSYM’nin duyurusuna göre kayıtlar, Üniversiteler tarafından 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

23 Haziran’dan önce kayıt işlemleri için kazandığınız üniversitenin duyurularını incelemenizi öneriyoruz. Duyuruları henüz eklememiş olan üniversiteler 1-2 gün içerisinde ekleyeceklerdir.

Formasyon Kayıtları bilgilendirmesi:

Yerleşen adayların kayıt hakları yalnız 2014-2015 öğretim yılı için geçerlidir. Yerleşen adaylar kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklardır. ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleri ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu konudaki başvuruların doğrudan ilgili yükseköğretim kurumlarına yapılması gerekmektedir.

Adayların yerleştirildikleri programlara kaydolmaları/atanabilmeleri için ilgili kanun, tüzük, yönetmelik ve diğer mevzuatta belirtilen koşulları karşılamaları gerekir. Yerleştirildikleri hâlde ilgili mevzuatta öngörülen koşulları karşılamayanların yerleştirildikleri Üniversite tarafından kayıtları, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz. Bu nedenle adayların tercihlerini tamamlamadan önce ilgili kurumlar tarafından yayımlanan duyurular ve konu ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik ve diğer mevzuatı dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

pedagojik formasyon

Yükseköğretim Kurulu’nun 14/11/2013 tarihli Genel Kurul toplantısında Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından ücret alınıp alınmamasının üniversiteler tarafından karara bağlanmasına, ücret alınacak ise devlet ve vakıf üniversiteleri tarafından belirlenecek miktarın 31 Ağustos 2013 tarih ve 28751 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ”2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları Ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” da yer alan devlet üniversiteleri eğitim fakültelerinin ikinci öğretim programları için belirlenen ikinci
öğretim ücretinin iki katını (2.054-TL) geçmemesine karar verilmiştir.

2014-2015 öğretim yılında ek yerleştirme yapılmayacaktır.

Bir yorum bırakın