Plato Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücretleri 2013-2014

1
2351

Plato Meslek Yüksekokulu bir Vakıf Yükseköğretim Kurumu olup öğretim ücrete tabidir. 2013 – 2014 eğitim yılında, öğretim ücreti(*)(**):

Türkçe   9.850 TL
Ingilizce   10.600 TL
Ingilizce Hazirlik Sinifi   10.600 TL

*Internete dayali karma egitim ve uzaktan egitim programlari %50 yada %100 burslu olarak verilmektedir.
**Ücretlere %8 KDV dahil degildir.

Yillik ögretim ücreti; Meslek Yüksekokulu tarafindan tahsilat için ilan edilen banka/kurum ile bankanin/kurumun prosedürlerine uygun kredili sözlesme düzenlenmesi kosulu ile taksitle ödenebilir. Kesin kayit sirasinda ögretim ücretinin tamaminin pesin olarak ödenmesi halinde %6 indirim uygulanir.

Tam (%100) burslu olarak yerlestirilen ögrenciler ögretim ücretinin tamamindan, %50 burslu olarak yerlestirilen ögrenciler ögretim ücretinin yarisindan, %25 burslu olarak yerlestirilen ögrenciler ise ögretim ücretinin dörtte birinden muaf tutulurlar. Barinma, beslenme, ulasim, Edexcel onayli programlara kayit ücreti vb. giderler burs kapsami disindadir. Ögrencilerin, Plato Meslek Yüksekokulu Burs Yönergesi kapsaminda; Tercih Bursu ve Destek Burslarindan da yararlanma olanaklari vardir. Burslar, ögretim dili Ingilizce olan programlarda zorunlu Ingilizce Hazirlik Programinda geçirilecek bir yil süreyi de kapsamaktadir.

1 YORUM

Bir yorum bırakın