Putin öğretmen olacak

0
1052

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya’da eğitim öğretimin başladığı 1 Eylül tarihinde bir okulda açılış dersini yapacak. Dersin adı ise Hedef Belirleme olarak belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban Kommersant’ın Rusya Devlet Başkanlığı İdaresi’ne yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1 Eylül’de ilköğretim öğrencilerine öğretmenlik yapacak.

Putin, Yaroslavl’daki bir okulda, yeni eğitim döneminin ilk günü olan ‘Bilgi Günü’nde hedef belirleme dersi verecek ve öğrencilerle gelecek hakkında konuşacak.

Putin’in programı hakkında net bilgi verilmese de, gazeteye konuşan bir başka kaynak Rus liderin dersten sonra ‘Rusya’nın Gelecekteki Entelektüel Liderleri’ başlıklı bir foruma katılacağını söyledi. Kaynağa göre, etkinlikte, Roscosmos, Rosatom gibi devlet kuruluşlarının yardım ettiği yetenekli çocuklar yer alacak.

Putin her yıl ‘Bilgi Günü’nde okulları ziyaret ediyor. Rus lider geçen yıl Vladivostok’taki bir liseye gitmiş ve öğrencilerin sorularını yanıtlamıştı.

Bir yorum bırakın