Rektörden bir kadınla tokalaşmak paylaşımı: Ateş tutmaktan daha korkunç

0
3310

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yabancı bir kadınla el ele tutuşmanın ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu belirtti. 

Facebook hesabından “Nikahsız kadınla erkeğin el ele tutuşması caiz mi?” sorusunu yönelten Gönüllü, bu soruyu kendisi şu şekilde cevapladı: “Resûl-i Ekrem Efendimiz (sav), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiştir”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Facebook hesabından kadın-erkek ilişkilerine dair mesaj paylaştı. “Nikahsız kadınla erkeğin el ele tutuşması caiz mi?” diye soran Gönüllü, “Bir erkek ve kadının, nikahsız olarak ellerinin birbirine değmesi ve yalnız kalmaları caiz değildir” dedi.

Rektör Gönüllü’nün paylaşımının tam metni şöyle:

Paylaşımın tepki çekmesi üzerine yazılı bir açıklama yayımlayan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü “Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu zamanda lüzumsuz bir meşguliyete sebep oldum” dedi.

Ak Partili vekilden kınama

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün ‘yabancı kadınla tokalaşmak ateş tutmaktan daha korkunçtur’ sözlerine AK Parti’nin kadın milletvekillerinden Belma Satır tepki gösterdi. Satır, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Rektör Gönüllü’yü kınadığını, “Dün Adıyaman Üniversitesi Rektörünü arayarak kendisini kınadığımı bildirdim” sözleriyle duyurdu.

Bir yorum bırakın