Sabancı Üniversitesi Kayıt Tarihleri (2012)

0
1374

Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için Sabancı Üniversitesi kayıt tarihleri ve kayıt için gerekli belgeler yayımlanmıştır. Lisans için kayıtlar 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.  Kayıt saatleri: 09.30 – 12.00 | 13.00 – 17.00, Kayıt Yeri: Rektörlük Binası Arkası

[ad]

Kaynak ve Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

2012-2013 LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN SABANCI ÜNİVERSİTESİ KAYIT KİTAPÇIĞI 

 

Kayıt İşlemleri

 1. Adreslerinize gönderilecek olan Kayıt Kitapçığı ve eklerini dikkatlice okuyunuz.
 2. 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında Kayıt işlemleriniz için şahsen kampusa geliniz ve evraklarınızı teslim ediniz.
 3. Öğrenci Bilgi Formu’nu eksiksiz olarak doldurunuz. (Size gönderilen mektuplarda belirtilen öğrenci numarası, “Öğrenci Bilgi Sistemi”ne giriş  yapabileceğiniz kullanıcı adınızdır)
 4. Kayıt evraklarını teslim eden ve Öğrenci Bilgi Formu’nu dolduran öğrencilerimizin kayıt işlemi tamamlanmış olur.
 5. Kayıtların ilk günü olan 3 Eylül 2012 günü İngilizce Dil Ölçme Sınavı yapılacaktır. Dil Muafiyet Belgesi sunamayan öğrenciler bu sınava katılmak zorundadırlar. Sınav için herhangi bir kayda gerek yoktur. Sınava girmek için; kabul mektuplarındaki sınav yerlerine gitmeniz gerekmektedir.
 6. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra; ÖSYM’ye bildirdiğiniz adreslerinize Kayıt Paketi gönderilecektir. Kayıt paketleri Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir ve çıkış noktası Yurtiçi Kargo-Orhanlı Şubesidir.

TESLİM EDİLMESİ GEREKEN KAYIT BELGELERİ (ÖSYM  veya yatay geçiş ile gelen TC ve KKTC Uyruklular)

Diploma (Aslı)

 •  Henüz alınmadıysa aslı temin edilene kadar yeni tarihli mezuniyet belgesi (Lise Diploması yerine “Geçici Mezuniyet Belgesi” dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir.) Önemli NotLise Diplomasını teslim etmeyen öğrencilerimize Öğrenci Belgesi, Öğrenci Kimliği gibi kurumsal belgeler düzenlenememektedir. Öğrencilerimiz, Lise diplomalarını teslim ettikten sonra Öğrenci Kimliklerini ve Öğrenci Belgelerini şahsen Öğrenci Kaynakları Biriminden teslim alabilirler.
 •  Yurtdışından alınmış lise diplomaları için, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınmış diploma denklik belgesi; İngilizce dışındaki dillerde düzenlenmiş ise ek olarak noter tasdikli Türkçe tercümesi

Sınav Sonuç Belgesi

 • ÖSYM Web sitesinden alınabilecek çıktısı. (ÖSYM yoluyla ÖSYM yoluyla yerleştirilen öğrencilerin fotoğraflı Sınav Sonuç Belgeleri ÖSYM tarafından Üniversitemize gönderilecektir. Öğrencilerimizin ÖSYM internet sitesinden çıktısını aldıkları yerleştirme sonuç belgelerini yanlarında getirmeleri gerekir)
 • Yatay Geçiş ile gelen öğrencilerin ÖSYM tarafından üniversitesine gönderilen                      programa yerleştirildiğine dair bilgilerin yer aldığı listenin onaylı fotokopisi

Kimlik Bigileri

 •    Nüfus cüzdanı fotokopisi

Fotoğraf

 •    4.5 x 6 boyutunda 12 adet vesikalık fotoğraf  (son altı ay içinde, baş ve boyun açık, kişiyi kolayca tanıtacak şekilde çekilmiş renkli)

Önemli Not: Her fotoğrafın arkasına ad, soyad ve öğrenci numarası yazılmalıdır.

Askerlik Belgesi    

 •    Kayıt Kitapçığı ekinde bulunan “Askerlik Durumu Beyan Formu” nu doldurup, Kayıt günlerinde Kayıt Masaları’na vermeniz gerekmektedir.
 •    29 yaş üstü öğrencilerin, Askerlik Şubelerinden alacakları “Askerlik Durum Belgesi” ni getirmeleri zorunludur.
 •    Askerlik görevinden muaf olanların ise  “Muafiyet Belgesi”nin fotokopisi getirmesi yeterlidir.
 •    Askerliğini yapmış olan öğrencilerin “Terhis Belgesi” fotokopisini getirmeleri yeterlidir.

Yatay Geçiş ile gelen öğrenciler için Transcript  

 •    Yatay geçiş kabuller için başvuru sırasında son hali sunulmadıysa
IB / ABITUR / MATURA / MATURİTA Diploma Notu olanlar: Yarım burs almaya hak kazanmış öğrencilerin bursunu bir üst bursa yükseltmek için; IB diploma notu 32 ve üzeri olan, ABITUR diploma notu 2 ve altı olan, MATURA diploma notu 2 ve altı olan, MATURİTA diploma notu en az 80 ve üzeri olanlar için mezun oldukları liseden bu notu belirten onaylı belge.

ŞEHİT ÇOCUĞU OLDUĞUNU GÖSTERİR BELGEYENLER Üniversitemize ÖSYM ile yerleştiği tarihte şehit çocuğu olan, yerleştirildiği puan türündeki LYS sıralamasında ilk 100.000 de olması kaydıyla burslu ya da burssuz olarak kayıt yaptıracak lisans öğrencilerinin gerekli koşulları sağladığını belgelemesi ve Üniversite tarafından da onaylanan belge.

KAYIT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLARİ

 •          Adayların kayıt için bizzat gelmeleri gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
 •          Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
 •          Belgelerinde eksiklik olanların kayıtları yapılmaz.
 •          Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler herhangi bir hak iddia edemez.
 •          Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir .
 •          Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunularak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

 

 

Bir yorum bırakın