Sakarya Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları(2013-2014)

0
2453

Sakarya Üniversitesi, yatay geçiş duyurusunu yapmıştır. Buna göre başvurular 5 Ağustos 2013’te başlayacaktır. Başvuru formu, kontenjanlar ve koşullar yazımızın sonundaki linkte yer almaktadır.

Başvuru:

05.08.2013-16.08.2013 Online başvuru tarihleri arasında www.ytg.sakarya.edu.tr adresinden başvurular yapılacaktır. İnternetten yapılan başvuru sonlandırıldıktan sonra alınan Online başvuru formu ile birlikte aşağıda belirtilen belgeleri,
Sakarya Üniversitesi Öğrenci işleri Dair.Başk.
Esentepe Kampüsü Serdivan/SAKARYA
Adresine posta yolu ile veya şahsen iletilmesi gerekmektedir. Evrakları gönderilemeyen başvurular değerlendirme dışı kalacaktır. Posta nedeniyle geciken başvurular değerlendirilmeye alınmaz.

sakarya üniversitesi

Yurtiçinden Yapılacak Başvurular İçin Gerekli Belgeler:
– Online başvuru formu( www.ytg.sakarya.edu.tr adresinden 05.08.2013-16.08.2013 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.
– Not Durumu Belgesi (Transkript): Başvuran öğrencilerin ayrılacağı kurumdan alacağı bütün dersleri, bu derslerden aldığı notları ve genel ağırlıklı not ortalamasını gösteren resmi belge (kopya kabul edilmez).
– Kurumundan alacağı “bulunduğu döneme kadar bütün derslerini almış ve başarmıştır” yazısı ya da ders planı ile Ders İçeriklerinin fotokopisi.
– Öğrencinin ÖSYM sınavına girdiği yıla ait ÖSYM yerleşme belgesinin fotokopisi

Kontenjan, koşullar ve başvuru formu için tıklayınız.

Bir yorum bırakın