SDÜ Rektörü: Altyapısı Eksik Bölüm Açmam

0
1280

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, “Bölüm açmak kolay ama ben bu kolayı seçmem. Kendi çocuğumu tam donanımı olmayan, altyapısı eksik bir bölüme nasıl göndermezsem başkasının çocuğunu da riske atamam” dedi.

Öğrencilere daha iyi bir eğitim sunabilmek için altyapısı tamamlanmamış bölümleri açmadıklarını belirten Rektör, İletişim Fakültesi’nin bazı bölümlerinin eksik olduğunu hatırlatarak, “Bölüm açmak kolay ama ben bu kolayı seçmem. Kendi çocuğumu tam donanımı olmayan, alt yapısı eksik bir bölüme nasıl göndermezsem başkasının çocuğunu da riske atamam. Burada okuyan her öğrenci bizim evladımız, çocuğumuzdur. Onların donanımlı eğitim alması bizim görevimizdir. Altyapısı olmayan bölümler açarsak, öğrenciyi verimli hale getiremeyiz” dedi.

süleyman demirel üniversitesi

‘ÖĞRENCİLER GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GELEBİLİR’

“SDÜ’de 70 binden fazla öğrenci var. 1992 yılında kurulan üniversiteleri geride bırakarak, kendinden önce açılan üniversiteleri yenerek bir üst lige atlayan bir üniversiteyiz. Tecrübeli ve altyapısı güçlü üniversiteyiz. Çocuklarınızı gönül rahatlığıyla Isparta’ya gönderebilirsiniz. Sizin çocuklarınız bizim evladımızdır. Bu gençler ileride mezun olacaklar ve bizim meslektaşlarımız olacaklardır.”

Kaynak: Hürriyet Eğitim

Bir yorum bırakın