Seçmeli Ders tercihleri için son gün 20 Şubat

0
1078

MEB, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için seçmeli ders tercihlerinin 20 Şubat 2015’e kadar tamamlanması gerektiğini belirten yazıyı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdi.

Sınıflara göre seçmeli ders saati sayısı:

MEB tarafından illere gönderilen yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda okuyacak öğrencilerin haftada toplam 6 saat, imam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7’inci sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin haftada toplam 2 saat, imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin ise haftada toplam 1 saat seçmeli ders seçecekleri belirtildi.

Veliler belli derslere yönlendirilmemeli:

Okullarda en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda, ilgili seçmeli dersin okutulabileceğinin anımsatıldığı yazıda, ilgili alanda öğretmen yokluğu gerekçesiyle okul yönetimlerince öğrenciler ve velilerin belli derslere yönlendirilmeyeceği anlatıldı. Yazıda, okulda ilgili alanda yeterli sayıda öğretmen bulunmadığı derslerin seçilmesi halinde öncelikle diğer okullarda maaş ya da ek ders karşılığı görevlendirmeler yoluyla öğretmen temin edileceği, bunun da mümkün olmadığı hallerde, ücretli öğretmen temin edilmek suretiyle bu derslerin açılacağı ve okutulacağı bildirildi.

meb

Öğrencilerin seçmeli ders tercih iş ve işlemlerinin 20 Şubat 2015 tarihine kadar tamamlanmasının istendiği yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında kitap ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Bir yorum bırakın