Selen Soyder

4
11169

Mükerrem Selen Soyder 26 Aralık 1986, Alsancak, İzmir doğumlu Türk model ve oyuncu. Miss Turkey 2007 yarışması birincisi.

Selen Soyder’in Boyu: 1.78 m (5 ft 10 in)
İlgi alanları: Tarih, Fotoğraf çekmek ve Yazı Yazmak
Göz rengi: Koyu Kahverengi

 

Yanya (Yunanistan) göçmeni bir ailenin ilk ve tek çocuğu olarak 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Alsancak’ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi (Selma Yiğitalp Lisesi) İzmir’de bitirdi.

2006 yılında Miss Model Of Turkey yarışmasında Türkiye’nin en iyi modeli seçildi ve Miss Bikini Of The Universe yarışmasında Çin Halk Cumhuriyeti’nde ülkemizi temsil etti. İlk 5’e giren Soyder, ülkemize en iyi milli kostüm ödülünü de getirdi.

2007 yılında Star TV’nin düzenlediği ve 1200 kişinin başvurdugu Türkiye Güzellik Yarışması’nda (Miss Turkey 2007) Türkiye Güzeli seçildi ve Türkiye’yi Miss World 2007’de 106 ülkenin içinde Çin’in Sanya adasında temsil etti. Ancak İlk 5’e giremedi. 2007 yılında Vakko’nun modeli oldu. Daha sonra dil eğitimi için Kanada’ya giden Soyder, 2009 yılında Türkiye’ye döndü. Babasının isteği üzerine spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV‘de staj yapmaya başladı.

2010 Haziran ayında FOX TV’de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamıştır. Dizi çekimleri boyunca Ürgüp’te kalmış daha sonra canlandırdıgı Toprak karakteriyle Lale Devri isimli diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir.
Hürriyet Gazetesine verdiği demeçte Toprak karakterinden artık memnun olmadığını söyleyen Soyder, senaryonun karakteri kısıtlandırdığını bu nedenle de oyunculuğunu geliştiremediğini belirtmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisidir.

Selen Soyder’in Fotoğrafları:

[ad]Selen Soyder’in Twitterihttps://twitter.com/#!/Mselensoyder

4 YORUMLAR

Bir yorum bırakın