Sigaraya Zam Yapılacak Mı ? Ekonomi Bakanından Yanıt

0
1482

Sigaraya zam yapılacak iddialarının ardından Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş bir takım açıklamalarda bulundu. Elitaş, SGK’nın sigara satışlarından pay alacağı ve beklenen büyük sigara zammına yönelik bir çalışmalarının olmadığını belirtti.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş: “Böyle bir düzenleme ile ilgili çalışma yok”

 

Bakan Elitaş, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını sabit tutmasına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:
“ABD Merkez Bankası’nın bu şekilde faiz artışını nihayetlendirmesi piyasada durgunluk, beklentilerde oynaklığını ortadan kaldırdı. Türkiye’deki döviz piyasasına olumlu, olumsuz etki sağlamadı, belki olumlu etki sağladı. Beklentilerden çıkan dalga boyunun biraz daha azalmasını sağlamış oldu.
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bu konuda hem Amerika Birleşik Devletleri hem dünyadaki ekonomik gelişmeler doğrultusunda hem de Türkiye’nin 2016 yılı ekonomik gelişmeleri doğrultusunda karar aldı. Bu karar, hesaplar üzerine yapılmış bir karardır diye düşünüyorum.
Merkez Bankası kendi bakış açısı içerisinde, kendi tekniği içerisinde bu kararı almıştır. Buna da hep beraber uygun davranmak gerektiğini düşünüyorum. İş adamları nezdinde baktığımızda iş adamlarının büyümesi Türkiye’nin büyümesini etkileyen bir unsur olduğunu değerlendirdiğimizde, benim gönlüm arzu eder ki, faiz oranları minimum seviyede olsun.”

2015 Sigara Fiyatları:

sigara fiyatları 2015

Bir yorum bırakın