Sınav Başvuru Ücretleri ÖSYM’nin Sitesinden Ödenebilecek

0
1057

ÖSYM, yeni uygulamalarından birini daha duyurdu, buna göre adaylar artık sınav ücretlerini odeme.osym.gov.tr adresinden kredi kartlarıyla yapabilecekler. Sistem her sınav için başvuru tarihlerinde aktif olacaktır. Ödemenin ardından aday uygunsa internetten başvuru yapabilecek uygun değilse eskisi gibi başvuru merkezlerine gidecek.

 

>>> ÖSYM Sınav Ücreti Ödeme Sayfası <<< 

BASIN DUYURUSU
(8 Mart 2013)

Adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri

ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilecektir. Sınava kredi karti parabaşvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebileceklerdir.

Ödeme sistemi tüm güvenlik önlemleri alınarak uygulamaya konulmuştur. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

Adaylara duyurulur.

Bir yorum bırakın