Sınavsız İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri (2013)

5
2693

İkinci üniversite okumak isteyen üniversite öğrencileri veya mezunları 2013 yılı kayıt tarihlerini merak etmekte. Sınavsız 2. Üniversite kayıtları genellikle Eylül – Ekim aylarında yapılmaktadır. 2013 yılı için henüz kesin bir tarih belirtilmemiştir. Tarihler belli olduğunda sitemizden ve facebook sayfamızdan duyuracağız.

Güncelleme:

İstanbul Üniversitesi, sınavsız 2. üniversite kayıtları başlamıştır. Tarihler: 9 Eylül – 11 Ekim 2013
Ücret: 370 TL
Kayıt işlemleri için: http://www.gribilge.com/istanbul-universitesi-sinavsiz-2-universite-basvurulari-nasil-yapilacak/

Anadolu Üniversitesi, sınavsız 2. üniversite kayıtları 30 Eylül 2013 Pazartesi – 25 Ekim 2013 Cuma tarihleri arasında yapılacaktır.

3 Üniversitede açıköğretim kapsamında sınavsız 2. üniversite mevcut.

Bu üniversiteler:

 • Atatürk Üniversitesi,
 • İstanbul Üniversitesi
 • Anadolu Üniversitesi

universiteler

2. Üniversite ile ilgili gelişmeler için facebook sayfamızı takip ediniz.

Sınavsız 2. Üniversite ile ilgili sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz:

5 YORUMLAR

 1. Merhaba.
  Sınavsız ikinci üniversite içi,n iktisat gibi bir ülke için, insanlar için bütün yaşamı etkileyen bir bölüm olduğu halde, genellikle bireysel ağırlığı olduğu apaçık ortada olan hukuk lisans öğretimine neden yer verilmediğini hayretle karşılamaktayım. Hukuk öğretim ve eğitimine neden yer verilmiyor. Avukatların işleri azalır diye mi korkuluyor.

  • bazı bölümler tıp hukuk gibi açıköğretim için pek uygun değil pek. örgün öğretim gerekiyor.
   açıköğretime bu tarz bir bölüm koyarsanız işi öğrenen öğrenemeyen herkes bu mesleklere atılır.

 2. Merhaba. Sınavsız 2. üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorum bu yıl ancak şu an meslek yüksek okulu öğrencisiyim. Mezun durumunda değilim bu yılda mezun olmam pek mümkün değil. 4 yıllık açık öğretime sınavsız kayıt yaptırma şansım var mı? Teşekkürler

 3. Merhaba. MYO’ dan bu yıl mezun oldum. Maliye mezunuyum. Maliye bölümünü 2 yılda açıktan okuyarak 4 yıllığa tamamlama şansım var mı? Yoksa tekrar 4 yıllık İktisadi Bilimler’den birini yani 4 yıllık AÖF mi yazmak zorundayım? Ve bunları yaparken sınavsız, açıköğretime kayıt yapabiliyor muyum?

Bir yorum bırakın