Somalı Öğrencilere TEV’den 5 Milyonluk Destek

0
1055

Soma’da meydana gelen maden faciasının ardından hayatını kaybeden veya çalışamayacak durumda olan işçilerin çocukları için TEV Soma Umut Fonu kapsamında 165 çocuk için hayatları boyunca eğitim masraflarının karşılanacağı 5 Milyon TL bağış toplandı.

Ödenmiş ve taahhütleri içeren 19 yıllık fon kapsamında 165 öğrenci eğitim hayatları boyunca bu destekten yararlanacak. En çok destek ise Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türkiye Barolar Birliği’nden geldi. İlk burs ödemeleri bugün (15 Ekim) yapılacak.

Bölgede eğitime ihtiyacı olan toplam 385 çocuktan 165’i  için vakıf şimdiye kadar 5 milyon TL bağış topladı. Bu amaçla 111 kurum ve 1000 kişi fona destek verdi. Böylece 19 yıllık bir süreci içeren proje ile her yaştan 165 öğrenci eğitimleri boyunca desteklenecek. Bunlardan üniversite öğrenimine kadar olan bursiyerlere aylık 150, üniversite öğrencilerine ise aylık 360 lira ödeme yapılacak.  Her yıl ağustos ayında bir aylık burs miktarı kadar da kırtasiye desteği verilecek.  Ancak bursiyerlerin okula devam etmesi zorunlu.
soma madenpng

 

Bir yorum bırakın