Son Gelişmeler: Şubatta Öğretmen Ataması Yapılacak Mı ?

1
1507

Eski, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2013 şubat öğretmen atamalarının yapılmayacağını ısrarla belirtmişti. Kabinede yapılan değişiklikle görevden alınan Dinçer’in yerine getirilen yeni bakan Nabi Avcı, şubat atamaları ile ilgili konunun gerekli incelemeler yapıldıktan sonra 10 gün içinde netleşeceğini belirtti. 

Nabi Avcı:

”Görevi, cuma günü devraldıktan sonra Milli Eğitim üst bürokrasisiyle bir toplantı yaptık. 17 temel birimin yöneticileri ile toplantı yaptık. Cumartesi, pazar arkadaşlarımız çalışmaya başladı. Yarın, Bakanlar Kurulu var. Ondan sonra 17 birim yetkilileriyle, brifing programımız var. Her birinden ayrıntılı bir saha raporu alacağız. Bu envanteri, tanımamız lazım. Brifingin ardından 1 hafta, 10 gün içinde bunları tamamlamış oluruz. Ondan sonra öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarıyla ilgili en acillerinden başlayarak neler yapılabilir, onları inşallah yaparız”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise olası şubat atamaları hakkında twitter adresinden şöyle bir mesaj gönderdi:

“Şubat atamasını da Sayın Nabi Avcı’yla paylaşacağım. Maliye ve Devlet Personeli ikna edebilirse onun da olumlu bakacağını düşünüyorum.”

egitim

1 YORUM

Bir yorum bırakın