Sözleşmeli Çalışanlar Ne Zaman Kadrolu Olacak ?

0
1260

Devlette sözleşmeli çalışanlar, en geç 30 Haziran 2013 tarihine kadar kadroluya geçirilecek. Bunun için bazı yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ”Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kadro sözü verdiği sözleşmeli personele müjdeli haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakanlar Kurulu’nda ilk etapta 18 bin belediye işçisinin alınacağı mesajını verdi.

2013′te Kamuya sözleşmeli personel alımı devam edecek mi ?

Sözleşmeli personel alımları devam ediyor.

Sözleşmelilerin kadroya alınmasından sonra boşalacak sözleşmeli kadrosuna yeni sözleşmelilerin alınmasına sıcak bakmayan Çelik şöyle konuştu: “Birbirini doğur sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız. Bu sistemin sona erdirilmesi lazım.”

 

Bir yorum bırakın