Sözleşmeli Personel 30 Haziran 2013’e Kadar Kadrolu Olacak

0
1260

Kamuda çalışan sözleşmeli personel, 30 Haziran 2013 tarihine kadar kadrolu olacak. Bunun için bazı yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik “Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter.” dedi.

” Yasa değiştirile değiştirile parçalı bulutlu hale gelmiş. 4A’lar, 4B’ler, 4C’ler, sözleşmeliler, işçiler, sözleşmeli işçiler bir sürü pozisyonda çalışan var. Bu durumda devlet personel sistemimizi mutlak surette yenilememiz gerekiyor. Bunun için bunun tarafları ile bir bir görüşüyoruz.”

2013’te Kamuya sözleşmeli personel alımı devam edecek mi ?

Sözleşmelilerin kadroya alınmasından sonra boşalacak sözleşmeli kadrosuna yeni sözleşmelilerin alınmasına sıcak bakmayan Çelik şöyle konuştu: “Birbirini doğur sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız. Bu sistemin sona erdirilmesi lazım.”

Bir yorum bırakın