Suat Kılıç, Kendisine “Müdürüm” Diyen Öğretmene Tepki Gösterdi

0
1499

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sorusu üzerine kendisine “müdürüm” şeklinde cevap veren öğretmene “Bakanla müdürü karıştırırsan biraz zor müdür olursun” diye çıkıştı. Küçük bir dil sürçmesini abartan “bakan“dan daha olgun bir davranış beklerdik.

Türkiye’de ilk kez Erzurum’da olan Curling Arena’da incelemelerde bulunan Bakan Kılıç, 3 bin kişilik buz hokeyi salonuna gitti. Burada patenle kayan Somalili öğrencilerle sohbet eden Bakan Suat Kılıç daha sonra Palandöken Gençlik Merkezi’ne geçti. Sınıfları gezen Bakan Kılıç, bilgisayar öğretmenliği yapan Hüda Bucuğa’ya, “Ne öğretiyorsunuz burada” diye sordu. Bunun üzerine Hüda Bucuğa, “Bilgisayar programlarını öğretiyoruz” deyince Bakan Kılıç, “Bilgisayar bilmeyen var mı burada?” diye sordu. Eğitmen Bucuğa, “Yok müdürüm” diye konuşunca Bakan Kılıç yanındakilere ‘müdürüm’ diye hitap ederek eğitmene takıldı. Bir başka sınıfa giren Bakan Kılıç yanından ayrılmayan genç öğretmene, “Sen buranın müdürü müsün?” dedi. ‘Hayır’ diyen eğitmene Bakan Kılıç, “Bakanla müdürü karıştırırsan biraz zor olursun” diye konuştu.

İlgili Video:

 

 

Müdür: İdare Eden, Yöneten

Bakan: Hükûmet işlerinden birini yönetmek için, genellikle milletvekilleri arasından, başbakan tarafından seçilerek cumhurbaşkanınca onaylandıktan sonra işbaşına getirilen yetkili, vekil, icra vekili, nazır (TDK)

Bir yorum bırakın