Şubat 10 Bin Öğretmen Ataması İçin Branşlar Açıklanıyor

0
1051

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Şubat ayında yapılacak olan 10.000 öğretmen ataması için branşlar itibariyle dağılımı 1-2 gün içinde açıklayacaklarını belirtti. Ayrıca il içi ve il dışı özre bağlı yer değiştirme sonuçları da 2 gün içerisinde açıklanacak.

Atamalar için başvuru tarihleri: 29 Ocak – 4 Şubat 2014 tarihleri arasında alanlar bazında başvurular alınacak ve atamalar, 6-7 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Yusuf Tekin’in Twitter Açıklamaları:

Eğitim camiasının bütün çalışanlarına hayırlı sabahlar. Değerli arkadaşlar bu hafta öğrencilerimiziçin, öğretmenlerimiz için ve öğretmen adayı arkadaşlarımız için yoğun ve heyecanlı bir hafta.

Öğrencilerimiz yorucu bir dönemi bitiriyor. Hepsine şimdiden iyi tatiller.

Öğretmen arkadaşlarımız da aynı şekilde yoğun bir dönemin sonunda hak ettikleri dinlenme molasına ulaşıyorlar. Hepsine iyi tatiller.

Yine bir grup öğretmen arkadaşımız il içi ve il dışı özre bağlı yer değiştirme talebinde bulundular. Muhtemelen bugün ya da yarın bu taleplerin sonuçlarını açıklayacağız.

Kimya Öğretmenliği

Elimizden geldiğince bu talepleri yerine getirmeye çalıştık. Taleplerini yerine getirebildiğimiz arkadaşlara yeni görev yerlerinde başarılar dilerim. Taleplerini yerine getiremediğimiz arkadaşlardan da özür diliyoruz. Özellikle il içinde çok fazla hareketlilik olmadığından bu talepleri karşılamakta zorlanıyoruz. Ama bunu aşmak için elimizden gelen herşeyi yaptık. Yine bu hafta öğretmen adayı arkadaşlarımız için heyecanlı bir bekleyiş söz konusu.

Bugün veya yarın branşlar itibariyle 10.000 öğretmenin dağılımını açıklayacağız. Öğretmen adayı arkadaşlarımıza da haklarında her şeyin hayırlısı olmasını temenni ediyorum.

Bir de şunun altını çizmek isterim, eğitim camiasının yükünü çeken arkadaşlarımız için herşeyin en iyisini yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yaptığımız her şey başta öğretmenlerimizi olmak üzere bu eğitim çalışanlarımızın şartlarını iyileştirmek için. Bu konuda en çok rahatsız olduğumuz şey ise üretilen yalan yanlış kasıtlı haberler. Tek isteğimiz bu haberlere itibar edilmemesi. Herkes kendi siyasal, sınıfsalve ideolojik çıkarları için haberler üretip duruyor. Biz ise sadece eğitim çalışanları için, çocuklarımız için ve geleceğimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Biz başta öğretmenler olmak üzere eğitim camiasının yanındayız. Bu vesileyle bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğrencilerimize yoğun çalışma tempolarından dolayı teşekkür eder, verimli ve sağlıklı bir sömestre tatili temenni ederim.

Bir yorum bırakın