Şubatta Öğretmen ve Polis Atamaları Yapılacak

0
1533

Başbakan Ahmet Davutoğlu,Şubat’ta yapılacak olan atamalar hakkında bilgi verdi. ATV- A Haber ortak yayınında açıklamalar yapan Davutoğlu, “Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacağız, 27 bin de polis ataması düşünüyoruz.” dedi.

Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarından diğer başlıklar:

 

İpek-Koza’ya kayyum ataması

Paralel yapının devlet içindeki faaliyetleri, yürütmeye ve yargıya sızarak devlete dönük yaptığı eylemler ortak bir dosya içerisinde değerlendirmeli. Bu süreçte, bu firmalar da finansal destek sağladı. Bunun adı darbedir, öyle ya da böyle. Hukuka intikal etmiş bir konu.

Bunlar ‘AK Parti zarar görecekse, iç savaş da çıksa olur’ diyecek noktaya geldiler.

Murat Karayılan’ın bir ifadesi vardı, ‘bu tepeye Türk askeri çıkamaz’ diye. Ama gördük ki şanlı askerimizin kontrolü altına alındı. PKK hakim olursa bir yerde, hak hukuk yoktur. Devlet hakimse hesaplar sorulabilir. PKK teröristi halka zulüm ettiğinde Doğu’daki vatandaşımız kime sığınacak. Sandılar ki Türkiye’nin gücü azaldı, ama yanıldılar.

polis meslek yüksek okulu

“Suriye krizi Türkiye’siz çözülmez”

Türkiye, Suriye için 4’lü mekanizma başlattı. Bu trafiği görmüyorlar mı? Türkiye’nin olmadığı bir denklemde Suriye sorunu çözülebilir mi? Türkiye’siz yürümez. Fırat’ın batısına PYD geçmeyecek dedik. 2 kere geçti, ikisinde de vurduk.

Bizim terörle mücadelede bu derece kararlı olacağımızı hesap edemediler. Karşımızda üç boyutlu bir terör saldırısı var. Biz o üç boyutun her alanına cevap verdik.

Türkiye’deki spikerin yorumuna bakınız; “Şam’a gideceğiz’ diyenlerin sorumluluğunu hatırlayınız” dedi. Bizi suçluyor.

 

Bir yorum bırakın