Süleyman Demirel Üniversitesi SDÜ Bütünleme Sınavları (2012)

0
1946

2011 – 2012 eğitim öğretim yılı için Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bütünleme sınavlarına başvurular 17 Ağustos 2012 Cuma -27 Ağustos 2012 Pazartesi tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapılacaktır. SDÜ Bütünleme sınavları ise 28 Ağustos 2012 Salı-09 Eylül 2012 Pazar tarihleri arasında yapılacaktır.

[ad]

SDÜ BÜTÜNLEME SINAVI UYGULAMA ESASLARI 

Bütünleme sınavları : Koşullu geçer (DD, DC) ve başarılı derslerini (CC ve üstü) not yükseltmek amacıyla tekrar etmek isteyen öğrenciler içindir.

1- Tıp, Diş Hekimliği Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu dışında ilk defa bütünleme sınavı yapılacak birimlerimizin öğrencileri sadece son yarıyılda (2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı için güz ve bahar yarıyılları) aldığı final sınavına girme hakkı elde ettiği başarısız (FF, FD), koşullu geçer (DD, DC) ve başarılı (CC ve üstü) derslerinden bütünleme sınavına girebilir.

2- Yaz okulunda ilk defa alınan derslerin bütünleme sınavına girilemeyecektir.

3- Dersin yarıyılda alınan arasınavı geçerli olup, bütünleme notu final notu yerine geçerek kendi içerisinde yeniden bağıl değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yaz okulunda alınan derslerin arasınavı değerlendirmeye alınmayacaktır. Öğrenciler 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı yaz okulunda ilk defa aldıkları derslerin bütünleme sınavına giremeyeceklerdir.

4- Alınan son not geçerli olacaktır.

5- Koşullu geçer derslerini (DD, DC) ve başarılı oldukları derslerini (CC ve üstü) not yükseltmek amacıyla tekrar etmek isteyen öğrencilerin bütünlemeye girmek istediklerine dair öğrenci bilgi sistemi üzerinden talepte bulunmaları gerekmektedir.

Bir yorum bırakın