Tenis Ödül Töreninde AKP’li Bakanlar Protesto Edildi

0
1217

İstanbul’da yapılan 2012 uluslararası kadınlar tenis turnuvası finali ödül töreninde Ak Partili Bakanlar yuhlanarak ve ıslıklanarak protesto edildi. Tekler finalinde ABD’li Serena Williams, Rus Maria Sharapova’yı 6-4 ve 6-3′lük setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

[ad]

Törenin video görüntüleri:

Bu arada Eurosport spikerlerinden ilginç yorumlar geldi:

Islıklama başlangıcı: “well at least they love the tennis” [en azından tenisi seviyorlar]
Bakan Şahin’in konuşması: “so disappointing after such an unbelieavable advert” [böylesi bir tanıtımdan sonra kötü be]
Bakan Şahin’ın konuşmaya devam etmesi üzerine “she’s trying as hard as sharapova” [Sharapova gibi zorluyor]
Oyuncuların girmesiyle ortamın yumuşaması: “phew, it’s a relief to see the players.” (oyuncuları görünce sıkıntıdan kurtulduk)

TEB-BNP Paribas WTA Championships uluslararası kadınlar tenis turnuvasında tekler finalinde ABD’li Serena Williams, Rus Maria Sharapova’yı 6-4 ve 6-3′lük setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

Final maçı sonrası düzenlenen kupa törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kadınlar Tenis Birliği (WTA) Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Stacey Allaster, turnuva direktörü Markus Guenthardt ile TEB Genel Müdürü Varol Civil katıldı.

Bu sırada tribünlerdeki sporseverler ıslıklı protestoya başladı. Bakan Fatma Şahin, konuşmasına başladığı sırada tepkilerin dozu daha da arttı. Seyirciler ıslıklı protestoyu devam ettirdi. Bakan Şahin’in sesinin titrediği dikkat çekti. Islık ve protestoların artması üzerine Bakan Fatma Şahin, seyircilere yönelik olarak “Bizler de sizleri alkışlıyoruz”ifadelerini kullandı. Bu sırada diğer AKP’li Bakan Binali Yıldırım kürsüden ayrıldı.

Bir yorum bırakın