TEOG 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

0
1422

25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan 1. Dönem TEOG sınavı sonuçları MEB tarafından açıklanmıştır. Öğrenciler E-Okul sisteminden TEOG sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

MEB’den TEOG Sonuçları Açıklaması:

Bakanlığımız her yıl sınav takvimini ilan ederken hem öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngörmekte, hem de sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecini dikkate almaktadır. 15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla ivedi yargılamaya ilişkin süre tamamlanmıştır.

teog sınavı

Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e- okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TEOG Sınav Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız.

TEOG 2. Dönem Sınavları Ne Zaman ?

2. dönem sınavlar 27-28 Nisan 2016 tarihinde yapılcak. Mazeret sınavları 14-15 Mayıs 2016’da olacak. Sınav sonuçları ise Haziran 2016’da açıklanacak.

 

Bir yorum bırakın