TEOG 2. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

0
1853

2. Dönem TEOG sınavları geride kalırken, 8. sınıf öğrencileri sınav sonuçlarını heyecanla bekliyorlar. TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı bu yazımızda!

2. dönem TEOG sınav sonuçlarından önce, mazeret sınavlarının yapılması beklenecek. 29-30 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarına katılamayan öğrenciler, mazeret sınavlarına 16-17 Mayıs tarihlerinde gireceklerdir.

2. Dönem TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak ?

TEOG sonuçları MEB’in daha önce yaptığı duyuruya göre Haziran ayında açıklanacaktır.

Mazeret sınavları 16-17 Mayıs´ta

Mazeret sınavları ise 16-17 Mayıs´ta gerçekleştirilecek. Sonuçlar haziran ayında açıklanacak.

Ortak sınavların gerçekleştirileceği günlerde, sınavların yapıldığı okullardaki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ve ortaokullarla aynı bahçede eğitim gören diğer okullardaki öğrenciler ders yapmayacak.

TEOG soruları videolu olarak EBA’da

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavının soru ve cevaplarını, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayımlayacak.

Bakanlık, ilk oturumu yarın yapılacak 8. sınıf 2. dönem ortak sınavının, soru ve cevaplarına ilişkin yeni bir uygulamaya imza atacak.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, perşembe günü gerçekleştirilecek son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi “www.eba.gov.tr” üzerinden yayımlanacak

İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı perşembe günü saat 13.00´de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da perşembe günü saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA´da yayımlanacak.

Bir yorum bırakın