TEOG 2. Dönem Sınavları 26-27 Nisan’da

0
1099

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak. Bu yazımızda TEOG sınavları, oturum saatleri, sınav giriş ve çıkış saatleri ve mazeret sınavlarına dair bilgi vereceğiz. 

Sınav günleri okullarda ders yapılmayacaktır. İlk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinin sınavları yapılacaktır. 20 sorunun sorulacağı sınavlarda, öğrencilere 40’ar dakikalık süre verilecek.

Kaynak: Hürriyet Eğitim

Sınava giremeyecek durumdaki öğrenciler için:

TEOG ikinci dönem oturumlarına giremeyen öğrenciler, 20-21 Mayıs’taki mazeret sınavlarına katılabilecek. Ancak bunun için öğrenci geçerli mazeretini belgelemeli. Bu olmadan TEOG’a girmeyenlerin, o derse ait sınav puanı sıfır olarak değerlendirilecek. e-Okul Sistemi’nde ortak sınav sonuç hanesinde (G) olarak gösterilecek ve ortalamaya dâhil edilecek. Veli, öğrencisinin sınava katılamama sebebini, sınavın tamamlandığı tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı bildirecek. Mazerete katılması uygun görülenlerin bilgisi, okul müdürlüğünce e-Okul’a sınavlar tamamlandıktan sonra beş iş gününde işlenecek. Sonuçlar haziranda açıklanacak.

MEB’in hazırladığı deneme sınavları

MEB, 8. Sınıf öğrencilerine özel deneme sınav soruları ve cevaplarını yayımlamıştır. Sınava hazırlanmak isteyen öğrenciler bu soruları görüntüleyebilir ve bilgisayarlarına indirebilirler. MEB’in yaptığı TEOG deneme sınavları için buraya tıklayınız.

Bol bol soru çözmeyi ihmal etmeyiniz! Sınavda başarılar.

Bir yorum bırakın