TEOG Mazeret Sınavı Soruları ve Cevapları Yayınlandı

0
1291

TEOG için yapılan 1. dönem sınavına katılmayan öğrenciler için 12-13 Aralık tarihlerinde mazeret sınavları yapıldı. Sınavların ardından sorular ve cevaplar MEB tarafından yayınlandı. 

Mazeret Sınavlarına toplam 5 bin 163 öğrenci katıldı.

12-13 Aralık’ta iki gün süren sınavların ardından öğrenci ve velilerin merakla beklediği sınav soruları ve cevap anahtarları Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı. Öğrenciler soruları inceleyerek tahmini netlerini ve puanlarını hesaplayabilir.

Sınav sonuçlarının ise 2016 Ocak ayı içinde açıklanması planlanıyor.

TEOG Mazeret Sınavı Soruları ve Cevapları:

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Türkiye genelinde 5 bin 163 öğrencinin katılması beklenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem mazeret sınavları tamamlandı. Dün başlayan sınavlarda öğrenciler ilk gün Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına katıldı. Bugün de fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları yapıldı. Her oturum 40 dakika sürdü ve öğrencilere 20’şer soru yöneltildi. Oturum aralarında ise 30’ar dakika dinlenme molası verildi.

teog

Bugün yapılan sınavlarla öğrenciler rahat bir nefes alırken, sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya devam ediyor Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamalarda sonuçların 2016 Ocak ayı içinde açıklanacağını duyurdu. Ancak hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanan olaylardan dolayı yapılan sınav ertelemeleri ve buradaki öğrencilerin ne zaman sınava gireceğinin belli olmaması, hem de davalık olan sorular nedeniyle sonuçların daha geç açıklanacağı tartışılıyor.

Not: Mazeret sınavları sonuçları da diğer sonuçlarla aynı zamanda açıklanacaktır.

Bir yorum bırakın