TEOG Mazeret Sınavları Ne Zaman Yapılacak ? TEOG Telafi Sınavları

0
1535

25-26 Kasım tarihlerinde TEOG sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için yapılan ortak sınavlara katılamayan öğrenciler, hafta sonu mazeret sınavına katılabilecekler. TEOG mazeret sınavları ne zaman yapılacak ? TEOG telafi sınavları ile ilgili bilgiler bu sayfada.

Birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde düzenlendi. Bazı öğrenciler çeşitli sebeplerle (hastalık gibi) bu sınava katılmadı. 12-13 Aralık’ta yapılacak olan mazeret sınavlarına bu öğrenciler katılabilecek. Bu sınavlara girecek öğrenciler, her gün üç ders yazılısına katılacak.

TEOG Mazeret Sınavında Kaç Soru Var ?

Öğrenciler her dersten toplam 20 soruyu 40 dakikada çözecekler. İlk gün Türkçe sınavı saat 09.00’da, matematik sınavı saat 10.10’da ve son olarak din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı ise saat 11.20’de başlayacak. İkinci gün ise fen ve teknoloji sınavı saat 09.00, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük saat 10.10’da, yabancı dil ise 11.20’de uygulanacak. Sınavlar saat 12.00’de tamamlanacak.

TEOG Mazeret sınavının kuralları:

Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava alınmayacaklar. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle salon görevlileri tarafından hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda salon görevlisi öğretmenlere ait olacak. Sınav başlamadan önce görevli öğretmenler sınavda uyulacak kuralları hatırlatacak, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kâğıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıtacak.

teog sınavı

Öğrencilerin, cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri işaretlemelerini siyah yumuşak uçlu kurşun kalemle yapması gerekiyor. Ancak cevap kâğıdındaki imza bölümüne imzalar silinmeyen bir kalemle atılacak.

Birden fazla cevap seçeneğinin işaretlenmesi soruya verilen cevap, optik okuyucu tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecek. Cevap kâğıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirmeye alınmayacak. Sınavlar başlamadan önce salon görevlileri öğrencilere, soruların cevaplarının cevap kâğıdına mutlaka işaretlenmesi konusunda uyarılarda bulunacak.

TEOG Çıkmış Soruları Çözün:

8. sınıfların katıldığı 2015 TEOG Kasım sınavları sonrası, soru ve cevaplar yayınlandı. Merkezi ortak sınavların sorularına eba.gov.tr adresinde videolu olarak ulaşabilir, dilerseniz aşağıdaki linklere tıklayarak soruları ve cevapları indirebilirsiniz.

Soru ve cevaplar için tıklayınız.

Bir yorum bırakın